TVP2 HD zaprasza na koncert z okazji 50-lecia istnienia zespołu Skaldowie. Poza samymi jubilatami na scenie wystąpią: Muniek Staszczyk, Maciej Maleńczuk, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Justyna Święs, Ania Rusowicz, Natalia Sikora, Natalia Nykiel oraz Stanisław Wenglorz. Wydarzenie to będzie można śledzić „na żywo” w Dwójce już 9 sierpnia (niedziela) 2015 roku od godziny 20:05.
Trwają przygotowania do koncertu z okazji 50-lecia zespołu Skaldowie. Widzowie TVP2 HD będą mieli okazję na żywo uczestniczyć w tym wydarzeniu, które 9 sierpnia odbędzie się w Gdowie pod Krakowem, rodzinnej miejscowości braci Zielińskich.
Skaldom na scenie towarzyszyć będzą m.in. Muniek Staszczyk, Maciej Maleńczuk, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Justyna Święs, Ania Rusowicz, Natalia Sikora, Natalia Nykiel oraz Stanisław Wenglorz. Usłyszymy największe przeboje zespołu, a także mniej znane „perełki”, jakich w repertuarze Skaldów nie brakuje. Koncert zrealizowany zostanie w technologii HD.
Muzyczny katalog Skaldów nie ma precedensu w polskiej muzyce popularnej. Pisali dla nich teksty Leszek Aleksander Moczulski, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski. Skaldowie tworzyli muzykę do wierszy Juliana Tuwima i Wisławy Szymborskiej. Ich albumy „Od wschodu do zachodu słońca” i „Krywaniu, Krywaniu” uważane są za czołowe osiągnięcia europejskiego rocka progresywnego. Muzycy z niezwykłym wyczuciem wprowadzali do swojej twórczości wątki muzyki góralskiej. Tworzyli na potrzeby telewizji, teatru i filmu.
Ich benefisowy koncert w Gdowie to wydarzenie muzyczne i podróż przez historię polskiej muzyki rozrywkowej. Transmisja na antenie TVP2 HD już w niedzielę 9 sierpnia o godzinie 20:05.
Również TVP Rozrywka przygotowała dla swoich widzów specjalną ofertę związaną z 50-leciem Skaldów. W sobotę 1 sierpnia o godzinie 22:25 widzowie będą mogli przypomnieć sobie koncert Skaldów z Festiwalu w Sopocie w 2003 roku. Natomiast w niedzielę 2 sierpnia o godzinie 12:00, 15:55 i 17:20 zostanie wyemitowany trzyczęściowy wywiad z Andrzejem i Jackiem Zielińskimi. Całość wzbogacą materiały archiwalne.
Źródło: Telewizja Polska