W związku z ogłoszeniami Przewodniczącego KRRiT z dnia 24 lipca 2015 roku o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ramach multipleksu ósmego (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły 24 wnioski od 17 podmiotów.
Wnioski o udzielenie koncesji na program telewizyjny o charakterze uniwersalnym, promujący aktywny rozwój człowieka, zawierający audycje poświęcone zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzującego aktywność fizyczną, złożyły następujące podmioty:
– Cyfrowe Repozytorium Filmowe (Kino Polska TV),
– TV Spektrum (Grupa ZPR Media),
– Telewizja POLSAT,
– Discovery Polska,
– Scripps Networks Polska,
– Telewizja Puls,
– Green Content (Agora).
Wnioski o udzielenie koncesji na program telewizyjny o charakterze uniwersalnym, prezentujący aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierający audycje poświęcone idei samorządności i funkcjonowania lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego w warunkach pluralizmu poglądów politycznych, złożyły następujące podmioty:
– Superstacja,
– Cable Television Networks & Partners (Polska Izba Komunikacji Elektronicznej),
– Radio ESKA (Grupa ZPR Media),
– Discovery Polska,
– TV Zone (Agora).
Wnioski o udzielenie koncesji na program telewizyjny o charakterze uniwersalnym, poświęcony rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego, złożyły następujące podmioty:
– ESKA TV (Grupa ZPR Media),
– Telewizja POLSAT,
– Discovery Polska,
– WP1 (Wirtualna Polska),
– Joy Media (Agora).
Wnioski o udzielenie koncesji na program telewizyjny o charakterze uniwersalnym, w którym co najmniej 30% tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 6:00-23:00 zajmą filmy, seriale i audycje rozrywkowe, złożyły następujące podmioty:
– Cyfrowe Repozytorium Filmowe (Kino Polska TV),
– AETN Poland (A+E Networks),
– TV Spektrum (Grupa ZPR Media),
– TV Film (Grupa ZPR Media),
– Telewizja POLSAT,
– Telewizja Puls,
– PTA (Agora).
Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Tyle wniosków że aż mam nadzieję że UKE/KKRiT nie będą czekać na wniosek i z kopyta otworzą również konkurs na MUX5.
Dokładnie! Czekamy na kolejny bezpłatny MUX 5 skoro jest aż tylu chętnych. Mam nadzieję że koncesje dostaną A+E, Discovery, PIKE i Agora. Przy takim wyborze jest szansa na konkretne i ciekawe kanały. Choć znając POlityczną KRRiT koncesje dostaną tylko swoi czyli ZPR i Agora 🙁
Takiego rozstrzygnięcia się nie spodziewałem, nie ukrywam że najbardziej będę tęsknił za TELE 5 – ta stacja powinna nadawać naziemnie. Po tym konkursie widać jedno że jest duże zainteresowanie DVB-T. Przy takich kanałach moimi faworytami są: 1) Joy Media (Agora) 2) Cable Television Natworks & Partners 3) Discovery Polska 4) AETN Poland. Znając poglądy polityczne KRRiT na multipleksach zobaczymy kanały ZPR, Agory i Cyfrowe Repozytorium Filmowe (Kino Polska).
a ja mam nadzieję że Polsat i Tvn nie dostanie koncesji na nadawanie bo niedość że mają ich w obecnych multipleksach. To tego nieda się oglądać! Wszystko na jedno kopyto! A atm rozrywka to już koszmar! Obłęd!