Telewizja Polska na XXII Targach Wydawców Katolickich

Telewizja Polska, tradycyjnie już, objęła patronatem medialnym Targi Wydawców Katolickich, najważniejsze tego typu wydarzenie w kraju, zarówno dla czytelników, jak i wydawców. Od kilkunastu lat aktywnie w nich również uczestniczy. Na Zamku Królewskim, w Arkadach Kubickiego, jest od lat 5.

Tegoroczne Targi odbędą się w dniach od 7 do 10 kwietnia 2016 roku. Organizatorem jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz Zamek Królewski w Warszawie. Bierze w nich udział ponad 160 wystawców z Polski i zagranicy.

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, podczas tegorocznych targów, promuje także 1050-lecie Chrztu Polski i Rok Miłosierdzia. Na stoiskach będzie można znaleźć wiele książek poświęconych tym wydarzeniom. Nie zabraknie również książek o charakterze naukowym, o tematyce papieskiej oraz dla dzieci. Targi Wydawców Katolickich, to nie tylko stoiska, gdzie można kupić książki, to także spotkania autorskie, prezentacje filmów, debaty oraz warsztaty, adresowane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, np. Rodzinna Akademia Czytania. Z myślą o najmłodszych, przygotowano także, podobnie jak w latach ubiegłych, strefę dla dzieci, gdzie poza profesjonalną opieką, czeka na nich wiele atrakcji, m.in. strefa malowanie buziek i bańki mydlane.

Uroczyste otwarcie Targów odbędzie się w czwartek 7 kwietnia, o godzinie 12:00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. Z kolei gala wręczenia nagród Feniks 2016, odbędzie się w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 3), w sobotę 9 kwietnia o godzinie 19:30.

Biuro Handlu TVP, we współpracy z Redakcją Audycji Katolickich, przygotowało pokazy filmów dokumentalnych. Od czwartku do niedzieli włącznie, będzie można obejrzeć najnowsze produkcje powstałe w ramach redakcji, takie, jak: „Życia nie można zmarnować” (o polskich zakonnikach franciszkanach, zamordowanych w Peru), „Mamy w nim ojca” (o zmarłym nagle przyjacielu młodzieży, o. Janie Górze), „Śmiertelne życie” (o zmarłym ks. Janie Kaczkowskim, założycielu hospicjum w Pucku, symbolu walki z chorobą i o ludzką godność), „Metr od świętości” (Arturo Mari, fotograf JPII, wspomina ich wspólną 27 letnią drogę), „Moje drugie życie” (historia ludzi cudownie uzdrowionych i o świadkach tych uzdrowień), „Ojciec Leon – bloger dusz” (o mnichu tynieckiem, blogerze, o. Leonie Knabicie rozrywanym przez ludzi ze świata), „Koncert dla Izy” (o Izabeli Dzieduszyckiej). Ponadto pokazane zostaną dwa najnowsze filmy, powstał w ramach Redakcji Dokumentu TVP1 – „Ksiądz” (o zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki) i „List biskupów” (o słynnym liście biskupów polskich do biskupów niemieckich, z 1996 roku). Zaprezentowane będą również dwa filmy, powstałe w latach ubiegłych, a mianowicie „Non possumus. Prymas Stefan Wyszyński” – przedstawiający wyjątkowego duszpasterza, Prymasa Tysiąclecia oraz „Wykonało się”, m.in. o wyjątkowej decyzji, podjętej przez Papieża Jana Pawła II, dotyczącej ustanowienia Światowych Dni Młodzieży.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *