Tomek Michniewicz dołącza do zespołu Radia ZET. 30 maja 2016 roku po raz pierwszy na antenie jego program „W drogę! Wakacyjny poradnik Tomka Michniewicza”.
Codziennie od poniedziałku do piątku w paśmie „Od ucha do ucha” Tomek Michniewicz będzie prowadził autorski poradnikowy program z ciekawostkami dotyczącymi tego, co może nas spotkać, zainspirować czy zaskoczyć w różnych zakątkach świata.
– Po 15 latach podróżowania (a w podróży często spędzam sześć miesięcy w roku), niewiele mnie jeszcze może zaskoczyć. Byłem w 56 krajach, w większości z nich kilka lub kilkanaście razy. Wiem jak się przygotować do każdej podróży, dokąd wyjechać tanio i bezpiecznie, jak się poruszać po świecie i jak wrócić cało do domu. Tymi sprawdzonymi patentami podróżniczymi zbieranymi podczas setek reporterskich projektów i wypraw będę się dzielił ze słuchaczami Radia ZET. Do usłyszenia już 30 maja – mówi Tomek Michniewicz.
Tomek Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor czterech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: „Samsara”, „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, „Swoją drogą” i „Świat równoległy”. Autor programu „Inny świat” w TTV (2015), a przez ostatnich kilka lat audycji radiowych takich jak m.in. „Reszta świata” w Jedynce i „Trójka przekracza granice” w Trójce, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic „Traveler”. Od dwóch lat prowadzi galę finałową Kolosów, nazywanych podróżniczymi Oscarami.
Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. W USA jako jedyny polski dziennikarz otrzymał pozwolenie na wejście do San Quentin, więzienia o maksymalnym rygorze przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców. Pracował również z szulerami i zawodowymi oszustami kasyn w Las Vegas oraz został wpuszczony do bazy amerykańskich sił powietrznych Edwards i laboratoriów NASA, gdzie przyglądał się najnowocześniejszym technologiom wojskowym.
Mieszkał z Pigmejami Baka na pograniczu kongijsko-kameruńskim w ich szałasach w środku lasu deszczowego i jako jeden z nielicznych europejskich dziennikarzy podróżował swobodnie po Arabii Saudyjskiej. Eksplorował dżungle północnego Laosu, badając rytuały magiczne i kulturę szamańską plemion Akha, Khamu i Lantan, a w Kambodży we współpracy z organizacją Heritage Watch tropił przemytników dzieł sztuki z XII wieku. Opisywał fundamentalizm muzułmański w północnym Pakistanie i źródła przestępczości w Johannesburgu. Jest też jedynym polskim dziennikarzem, który dostał się do partyzanckiego obozu nepalskich maoistów, kontrolujących zachód kraju.
Źródło: Eurozet