Cartoon Network wyprodukuje 6. sezon serialu „Niesamowity świat Gumballa”. Familijny sitcom produkowany w Niemczech i Wielkiej Brytanii zadebiutował w 2010 roku i od tego czasu utrzymuje się w światowej czołówce.
„Niesamowity świat Gumballa” to produkcja obsypana wieloma nagrodami. Serial zdobył aż 28 międzynarodowych wyróżnień, wliczając w to 6 statuetek BAFTA i jedną Emmy®. Prace nad nowymi odcinkami serii rozpoczęły się w tym miesiącu w studiu Cartoon Network zlokalizowanym w londyńskim Great Marlborough Productions, w Shoreditch. Światowa premiera piątego sezonu została zaplanowana na wrzesień 2016 roku, w Ameryce Północnej serial na antenę wejdzie dopiero w przyszłym roku.
Obecnie fani mogą oglądać czwarty sezon „Niesamowitego świata Gumballa”. Twórcy serialu sprytnie łączą technikę live-action (z udziałem aktorów) z elementami animacji dwu- i trójwymiarowej (2D oraz 3D), prezentując przygody energicznego i nieustraszonego niebieskiego kota Gumballa oraz osobliwej rodziny Wattersonów. Twórcą serialu jest Ben Bocquelet, za produkcję odpowiada Sarah Fell, a całość reżyseruje Mic Graves.
Tylko w pierwszym kwartale 2016 roku, serial wygenerował oglądalność na poziomie 165 mln widzów na całym świecie. Dodatkowo, kreskówka wyróżnia się silną obecnością na platformach cyfrowych i w sieci – ostatnio dzięki premierze gry mobilnej, „Agent Gumball”, która uplasowała się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych gier na iTunes w 5 krajach oraz na pierwszym miejscu w kategorii dziecięcej w kolejnych 27 państwach. W 2015 roku Cartoon Network’s EMEA studio udostępniło aplikację „Rainbow Ruckus”, która również wspięła się na szczyt zestawienia iTunes, zdobywając pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych płatnych aplikacji w 27 krajach oraz plasując się w pierwszej piątce w kolejnych 65 państwach już w pierwszym tygodniu od premiery. Do dziś aplikacje związane z Gumballem zostały pobrane na świecie ponad 7 milionów razy, a sama produkcja zdobyła 9 milionów fanów na Facebooku i tylko w tym roku wygenerowała 8 milionów odsłon na kanale YouTube. Dodatkowo, rozpoznawalność produkcji wśród najważniejszej grupy widzów jest niezmiennie wysoka, także wśród dziewczynek.
– „Niesamowity świat Gumballa” to doskonały przykład sukcesu europejskiej produkcji na całym świecie. Serial zaliczany jest obecnie do najpopularniejszych animacji dla dzieci, stanowiąc jeden z filarów marki Cartoon Network. Jesteśmy zachwyceni wynikami Gumballa, nie tylko jako serialu emitowanego w ramówce stacji, ale także jako marki obecnej na wielu platformach rozrywkowych Cartoon Network na całym świecie. Nie mieliśmy jakichkolwiek wątpliwości, że chcemy nadal rozbudowywać świat Gumballa w kolejnym, szóstym sezonie – mówi Patricia Hidalgo, Senior Vice President, Chief Content & Creative Officer, EMEA Kids & International Kids Strategy w Turner.
– Gumball, Darwin i cała rodzina Wattersonów mają jeszcze wiele do zaoferowania. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z naszą fantastyczną ekipą w londyńskim studio Cartoon Network przy tworzeniu kolejnego, szóstego już sezonu „Niesamowitego świata Gumballa”. Mamy fantastyczne plany i już teraz pracujemy nad nowymi odcinkami, które, jesteśmy przekonani, będą bawić widzów jeszcze bardziej niż do tej pory. Dziękuję stacji Cartoon Network za prawdziwe wsparcie naszej wizji, od samego początku prac nad serialem! Jednocześnie przepraszam moją rodzinę, która ponownie będzie pewną inspiracją podczas tworzenia kolejnych żartów, jakie będziecie mieli okazję obejrzeć w Gumballu – dodaje Ben Bocquelet, twórca serii „Niesamowity świat Gumballa”
„Niesamowity świat Gumballa” skupia się na Wattersonach, zupełnie przeciętnej rodzinie. Głowa rodziny, Ojciec, to różowy królik, który przesiaduje w domu podczas, gdy Mama wybiera się do pracy w tęczowej fabryce. Ich wychowankowie, to również zwykłe dzieciaki – mamy Gumballa, niebieskiego kota z olbrzymią głową; Anais, czyli genialnego króliczka w wieku 4 lat i Darwina, udomowioną złotą rybkę, który stał się członkiem rodziny po tym, jak wyrosły mu nogi. W samym centrum serialu znajduje się oczywiście Gumball, który musi stawić czoła przeróżnym perypetiom, z jakimi stykają się przeciętni 12-latkowie, np. ucieczką przed straszliwym T-Rexem, kradzieżą tożsamości przez złośliwego robota czy paradowaniem w stroju cheerleadera, by zaimponować wymarzonej dziewczynie. Zwyczajne, codzienne zmartwienia, z jakimi mierzy się każde dziecko.
„Niesamowity świat Gumballa” to animowany sitcom dla dzieci, prezentujący niezwykle śmieszną, przyjazną, ale i surrealistyczną wizję otaczającego świata z perspektywy dziecka. Obecnie na całym świecie emitowany jest czwarty sezon serialu, ale już wkrótce – we wrześniu 2016 roku – zadebiutuje kolejny, piąty.
Źródło: Turner Broadcasting System
czemu niebendzie gumballa
Dlatego iż Ben Becquelet (twórca Gumballa) postanawia odejść z jakichkolwiek powodów
Też mi będzie brakowało następnych odcinków