Stopklatka TV zaprasza na środowe pasmo Kino konesera, które w grudniu 2016 roku w całości poświęcone będzie twórczości Andrzeja Wajdy. Stacja zaprezentuje cztery dzieła reżysera – „Korczak”, „Danton”, „Panny z Wilka” oraz „Ziemię obiecaną”.
Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV
Grudniowy cykl filmowy Stopklatki TV pt. Kino konesera, emitowany w środy około północy, zostanie w całości poświęcony twórczości wybitnego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy. 7 grudnia stacja zaprezentuje film „Korczak” (środa, 7 grudnia, godzina 00:30), który opowiada o kolejach losu Janusza Korczaka – pisarza, pedagoga i działacza społecznego, w którego wcielił się znakomity polski aktor Wojciech Pszoniak. W kolejną środę Stopklatka TV zaprasza na słynny dramat historyczny „Danton” (środa, 14 grudnia, godzina 00:35), który przeniesie widzów do czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej. To historia jednego z przywódców rewolucji oskarżonego o zdradę i spisek przeciwko ojczyźnie.
21 grudnia premierowo będzie można obejrzeć natomiast nastrojową ekranizację prozy Jarosława Iwaszkiewicza – „Panny z Wilka” (środa, 21 grudnia, godzina 00:00). Produkcja została doceniona na całym świecie i nominowana do Oscara. Opowiada o czterdziestoletnim mężczyźnie Wiktorze Rubenie, który po stracie przyjaciela, wyjeżdża do wujostwa na wieś, gdzie spędził swe młodzieńcze lata. Pojawienie się Wiktora i chęć ożywienia przeszłości burzą spokój mieszkanek dworu. W produkcji zobaczymy plejadę polskich gwiazd, m.in. Daniela Olbrychskiego, Annę Seniuk i Stanisławę Celińską.
Grudniowe pasmo zostanie zakończone emisją jednego z najważniejszych filmów w dorobku Andrzeja Wajdy. Nominowana do Oscara „Ziemia obiecana” (środa, 28 grudnia, godzina 00:10) została uznana przez amerykańskiego reżysera Martina Scorsese za jedno z arcydzieł polskiej kinematografii oraz wytypowana przez niego w 2014 roku do prezentacji polskiej twórczości w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w ramach festiwalu polskich filmów Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema. „Ziemia obiecana” to adaptacja powieści Władysława Reymonta przedstawiająca kapitalistyczną Łódź z końca XIX wieku. Trzech zaprzyjaźnionych przemysłowców: Polak Karol Borowiecki, Niemiec Maks Baum i Żyd Moryc Welt postanawiają założyć w Łodzi fabrykę włókienniczą. Aby osiągnąć życiowy sukces, wyzbywają się młodzieńczych ideałów i przyjmują bezwzględne reguły świata, w którym najważniejszy jest pieniądz. W głównych bohaterów wcielili się: Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak oraz Andrzej Seweryn.
Źródło: Stopklatka