Lipiec zapowiada się naprawdę gorąco. Wszystko za sprawą nowego baru Sullivana, galaktycznych wędrówek Frya, ciętego języka chłopaków z South Parku i rozpalonych serc kolejnych kochanek Hanka Moody’ego. Dodatkowo Comedy Central przygotowało weekendowe megamaratony, w których na dwie spłukane dziewczyny będzie czekać męska robota, a ekscentryczny terapeuta pomoże nastolatkom z lat siedemdziesiątych uporać się z problemami dojrzewania.
Zapraszamy do baru „Sullivan i syn”
Steve Sullivan (Steve Byrne) – odnoszący sukcesy prawnik z Nowego Jorku, przyjeżdża wraz z dziewczyną na 60. urodziny swojego ojca – Jacka Sullivana (Dan Lauria). Podczas wizyty dowiaduje się, że wraz z matką – Ok Cha (Jodi Long), szykują się do sprzedania rodzinnego biznesu – funkcjonującego od pokoleń baru Sullivan i Syn. Steve szybko odkrywa gdzie jest jego prawdziwe miejsce i postanawia ratować rodzinny interes. Tak zaczyna się nowy, ekscytujący etap w jego życiu. Od teraz będzie się ono toczyć za barem…
Producentami serialu są m.in. Peter Billingsley – odpowiedzialny za sukces m.in. serii filmów o Iron Manie oraz Vince Vaughn znany z filmów „Polowanie na druhny”, „Sztuka zrywania” (w którym wystąpił razem z z Jennifer Aniston), a także z najnowszej produkcji „Stażyści”. Jak głosi legenda, Vince Vaughn i Peter Billingsley poznali się podczas kręcenia filmu edukacyjnego na potrzeby telewizji, kiedy byli pod wpływem sterydów. Od tamtej pory ich drogi wielokrotnie się spotykają.
Premiera: niedziela, 14 lipca, godzina 21:35
Emisja: niedziela, godzina 21:35
„Futurama” po raz piąty
Już w lipcu startuje kolejny sezon kultowej kreskówki, w której dzisiejszy świat już nie istnieje. Fry, naiwny dostawca pizzy z dobrym sercem, dzięki tajemniczej komorze kriogenicznej, zostaje przeniesiony z roku 1999 do roku 3000. Fry budzi się w nowej rzeczywistości (w Nowym Jorku, nazywanym teraz Nowym Nowym Jorkiem), która różni się od jego czasów właściwie tylko postępem w technologii. Ludzie natomiast pozostali z tymi samymi marzeniami i niedoskonałościami. Ziemia 31. wieku jest też o wiele bardziej wielokulturowa – obok siebie mieszkają roboty, ludzie, mutanci i kosmici. Piąty sezon „Futuramy” różni się od pozostałych. Złożony jest z czterech godzinnych odcinków o przygodach paczki z Planet Express – firmy kurierskiej, w której pracuje Fry. Tym razem dostawca pizzy zakocha się w kosmicznym potworze, a Bender wpadnie w jeszcze jedno uzależnienie – tym razem od gier.
Właściwie od momentu pojawienia się na antenie, serial zdobył status kultowego. Pojawiły się w nim gościnnie takie gwiazdy i osobistości, jak Al. Gore, Beastie Boys, Stephen Hawking czy Pamela Anderson. „Futurama” była cytowana m.in. w produkcjach „Doktor Who”, „South Park”, „WALL.E”, „Gwiezdne wrota”, „Głowa rodziny”. W zeszłym roku, serial zdobył drugą już statuetkę Emmy za Najlepszy Program Animowany.
Premiera 5. sezonu: poniedziałek, 8 lipca, godzina 17:20
Emisja 5. sezonu: poniedziałek, godzina 17:20
„Californication”, sezon 5.
Piąty sezon wielokrotnie nominowanej do nagród Emmy i Złotych Globów historii Hanka Moody’ego już w lipcu. Moody to pisarz przeżywający kryzys twórczy, który kocha używki i przygodny seks. Napisał bestsellerową książkę „Bóg nienawidzi nas wszystkich”, jednakże przy pracy nad kolejnym dziełem, dopada go niemoc twórcza. Przyczyną braku weny jest odejście żony, wraz z córką Beccą, do innego mężczyzny. Hulaszczy tryb życia Hanka zaczyna być jego znakiem rozpoznawczym, a budzenie się przy obcych kobietach – normą. Wszystkie przedstawicielki płci pięknej go kochają i jednocześnie nienawidzą, jednak Moody kompletnie się tym nie przejmuje. W piątym sezonie serialu największą zmorą pisarza okaże się chłopak jego nastoletniej córki, który nie jest najlepszym kandydatem na przyszłego zięcia.
Emisja 5. sezonu: niedziela, godzina 22:00
„South Park”, sezon 13.
W 13. sezonie, twórcy South Park są bezlitośni dla znanych postaci show-biznesu. Parodiują takie gwiazdy, jak: Kanye West, Jonas Brothers oraz zmarłych w 2009 roku Michaela Jacksona i Farrę Fawcet. Za pomocą parodii, komentują ślepą pogoń ludzi za celebrytami i ich stylem, który często bywa komiczny, a także brak dystansu gwiazd do siebie.
Trey Parker i Matt Stone poruszają też wiele kwestii społecznych i politycznych. Twórcy wyśmiewają prawa ekonomiczne rządzące współczesnym światem. Okazuje się, że w mających globalne konsekwencje decyzjach finansowych, wielkim tego świata doradza… zwykła kura! Parker i Stone podsumowują także brak zrozumienia przez media problemów trzeciego świata m.in. w odcinku o piratach, gdzie Cartman chce spełnić swoje marzenie o wielkich, morskich przygodach, jadąc do Somalii.
Emisja 13. sezonu: czwartek i piątek, godzina 20:30
WEEKENDOWE MEGAMARATONY W COMEDY CENTRAL
„Dwie spłukane dziewczyny 2”
Marzenia nic nie kosztują? – ta fraza nadaje się na tytuł tandetnej piosenki, szczególnie, że marzenia kosztują – i to sporo pieniędzy
– dokładnie 250 tysięcy dolarów! Max i Caroline zaczynają pracę w nowojorskiej restauracji, by odłożyć pieniądze na otwarcie własnego sklepu z wypiekami. Max pochodzi z biednej rodziny, Caroline, wychowana w najbogatszej dzielnicy Nowego Jorku, z powodów rodzinnych, sama podejmuje pracę kelnerki. Jednak, pomimo różnic społecznych, pośród sztućców, serwetek i menu, dziewczyny nawiązują świetny kontakt i zamieszkują razem. Oprócz nich, lokatorem mieszkania jest też koń Caroline – Kasztanek. W drugim sezonie dziewczyny będą musiały podjąć też nowe wyzwania – stać się dekoratorkami wnętrz, czy wziąć udział w programie kulinarnym.
Megamaraton: sobota-niedziela, 6-7 lipca, godzina 14:00
„Męska Robota”
Milo, Gibbs, Neal i Tyler pracują w redakcji, a w wolnych chwilach układają misterne plany, aby uniknąć samotności w nadchodzące wieczory. Po tym, jak dziewczyna zerwała z Milo, przyjaciele stają na wysokości zadania i za wszelką cenę chcą mu pomóc. Gibbson – kobieciarz z prawdziwego zdarzenia, którego jednonocne eskapady wydają się nie mieć końca, wychodzi z siebie, aby pomóc przyjacielowi powrócić do gry. Pozostali również dwoją się i troją, aby przywrócić męskie ego Milo do życia. Neal, jedyny, który ma dziewczynę, stara się dawać rady z perspektywy „udanego związku”. Tyler, wieczny lekkoduch, choć o kobietach nie ma zielonego pojęcia, uważa, że jego wskazówki są najcenniejsze. Megamaraton pierwszego i drugiego sezonu historii już w lipcu!
Megamaraton: sobota-niedziela, 13-14 lipca, godzina 14:00
„Jeden gniewny Charlie 2”
Charlie Sheen jako ekscentryczny terapeuta nie zwalnia tempa – najpierw kłótnia z Lindsay Lohan, teraz wyrzucenie z planu Selmy Blair. Choć w serialu uczy ludzi jak radzić sobie z gniewem, to w życiu osobistym aktor stanowczo nie jest w tych sprawach ekspertem. Megamaraton z dwoma pierwszymi sezonami historii o Charliem Goodsonie pozwoli nam przypomnieć sobie piękną Selmę, która występuje w podwójnej roli – profesjonalnej koleżanki po fachu Charliego dr Kate Wales i jego namiętnej kochanki.
Megamaraton: sobota-niedziela, 20-21 lipca, godzina 14:00
„Różowe lata siedemdziesiąte 5”
Ponad 40 lat temu w miasteczku Point Place, w stanie Wisconsin mieszkała grupa przyjaciół, którzy uwielbiali przesiadywać na kanapie w piwnicy i rozmawiać, z przymrużeniem oka, o trudach dorastania. Nastolatki, których młodość wypadała właśnie w kolorowych latach siedemdziesiątych dla wielu stały się kwintesencją tamtych czasów. Serial idealnie odzwierciedla realia tamtych lat – od scenografii, kostiumy, aż po język, którego używają aktorzy. Genialne dialogi, urok lat siedemdziesiątych i występy gościnne największych gwiazd
(w produkcji pojawili się m.in. Bruce Willis i Brooke Shields), sprawiają, że ten serial trzeba koniecznie obejrzeć. W piątym sezonie „Różowych lat siedemdziesiątych” ktoś zajdzie w ciążę, a ktoś inny zada pytanie, które zmieni jego życie…
Megamaraton: sobota-niedziela, 27-28 lipca, godzina 14:00
Źródło: VIMN Poland