W poniedziałek, 12 maja na antenie Czwórki zagości kolejne słuchowisko multimedialne – radiowa adaptacja powieści Terry’ego Pratchetta i Stephena Baxtera „Długa Ziemia” w reżyserii Igora Brejdyganta.
„Długa Ziemia”, powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem, to drugie po „Radioterapii” słuchowisko multimedialne Czwórki, łączące radiowe tradycje z teatralną scenografią. Opowieść przeniesie słuchaczy na krańce Ziemi i o wiele dalej. Rzeczywistość zmienia się diametralnie w chwili, w której okazuje się, że Ziemia jest tylko jedną z milionów planet istniejących w innych wymiarach. Nie jesteśmy sami – to już potwierdzone. Otwarcie dostępu do bliźniaczych światów rozpocznie epokę nowych pionierskich wypraw, z których najbardziej ambitną i zarazem najbardziej niebezpieczną podejmą główni bohaterowie: Joshua Valienté (w adaptacji grany przez Cezarego Łukaszewicza) i Lobsang – sztuczna inteligencja o wielkim ego, mogąca przybrać dowolny kształt (w tej roli Arkadiusz Jakubik). Podczas swojej podróży Joshua spotka wiele stworzeń i istnień, jednak najbardziej w pamięć zapadnie mu spotkanie z Sally (Anna Grycewicz), córką wynalazcy krokera – urządzenia, dzięki któremu człowiek pozyskał zdolność przekraczania światów.
Długa Ziemia” – adaptacja radiowa:
– Scenariusz i reżyseria: Igor Brejdygant.
– Obsada: Arkadiusz Jakubik, Cezary Łukaszewicz, Anna Grycewicz oraz w epizodach: Aleksandra Radwan i Dariusz Toczek.
– Opieka audiowizualna: Rafał Bielecki, Jarosław Cukla, Maciej Grubiak, Bartosz Wojciechowski, Rafał Zastawnik.
– Realizacja i montaż: Rafał Błażejewski, Monika Błońska, Aurelia Chmiel, Wojciech Siara, Michał Silski.
– Dźwięk: Krzysztof Audycki, Wojciech Przybylski, Wiesław Szala.
– Muzyka: Tomasz Drachal, Alina Sarit-Konwińska, Zbigniew Kunkowski, Michał Silski, Rafał Smoliński, Janusz Smyk.
– Scenografia: Michał Zomer.
– Koordynacja projektu: Patrycjusz Tomaszewski.
Czwórka zaprasza do słuchania multimedialnego słuchowiska od 12 maja, od poniedziałku do piątku o 7:45 (premiera) i 18:40 (powtórka) przez cztery kolejne tygodnie. Odcinki będą również dostępne na stronie internetowej czworka.polskieradio.pl. Projekt powstał w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
Źródło: Polskie Radio