W całej Polsce od 1 września 2013 roku, zgodnie z zapowiedziami Telewizji Polskiej, nowe TVP INFO powinno być dostępne w sygnale pierwszego multipleksu (MUX-1), a TVP Regionalna w sygnale trzeciego multipleksu (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Jednak okazuje się, że wyjątek stanowi wschodnia Małopolska, północno-wschodnie Podkarpacie i południowa Lubelszczyzna, gdzie w MUX-1 nie ma TVP INFO.
We wschodniej Małopolsce, gdzie za nadawanie sygnału Naziemnej Telewizji Cyfrowej odpowiadają trzy główne obiekty – TON Gorlice/Glinik, RTON Szczawnica/g. Przehyba i RTON Tarnów/g. Św. Marcina, w sygnale MUX-1 zamiast TVP INFO udostępniany jest przekaz TVP Rzeszów, natomiast w MUX-3 – TVP Kraków. To wszystko oznacza, że mieszkańcy tego regionu nie mają dostępu do TVP INFO. Wiadomo już, że taki stan rzeczy utrzyma się do 29 września, a 30 września 2013 roku w miejscu TVP Rzeszów udostępnianego w MUX-1 znajdzie się TVP INFO.
Podobny problem występuje na północno-wschodnim Podkarpaciu i południowej Lubelszczyźnie, gdzie główne obiekty nadawcze – RTCN Leżajsk/Giedlarowa, RTCN Przemyśl/Tatarska Góra i TON Tarnobrzeg/Machów w przypadku Podkarpacia oraz RTCN Zamość/Tarnawatka w przypadku Lubelszczyzny, w sygnale MUX-1 udostępniają TVP Rzeszów zamiast TVP INFO. W przypadku tych regionów TVP INFO pojawi się w MUX-1 również 30 września 2013 roku.
Telewizja Polska wyjaśnia, że cała ta sytuacja spowodowana jest wyborami uzupełniającymi do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 55 zarządzonymi na dzień 8 września 2013 roku.
Źródło: Telewizja Polska