W tym roku RMF FM więcej niż zwykle miejsca w świątecznej ramówce poświęca: kuchni, kabaretom i tajemnicom radia.
W wigilijne przedpołudnie Ewa Wachowicz, Ania Starmach, Magda Gessler i Karol Okrasa pomogą słuchaczom RMF FM w świątecznej kuchni. Rozwiążą ich kulinarne problemy i opowiedzą o swoich największych kuchennych wpadkach („Święta od kuchni”, od godziny 10:00 do 14:00).
Święta w radiu słuchacze poznają dzięki Wigilijnej Opowieści o RMF FM (od godziny 14:00 do 17:00). W związku ze zbliżającym się 25-leciem stacji najbarwniejsze radiowe anegdoty opowiedzą słuchaczom Marcin Jędrych i jego goście: Edward Miszczak, Marcin Wrona, Piotr Metz, Darek Maciborek, Ewa Kwaśny. Wtedy także po raz pierwszy słuchacze usłyszą świąteczną piosenkę nagraną przez dziennikarzy Faktów i prezenterów RMF FM.
Po południu w pierwszy dzień Świąt na antenę wkroczą najlepsze polskie kabarety min. Chatelet, Jurki, Ani Mru Mru, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Skeczów Męczących . W programie „Bardzo wesołe święta!” (od godziny 15:00 do 20:00) doradzą między innymi jak nie dać plamy przy świątecznym stole.
Z przymrużeniem oka podsumują mijające święta Przemysław Skowron, Tomasz Olbratowski i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów (drugi dzień Świąt, od godziny 20:00 do 24:00).
W świątecznej ramówce RMF FM znajdą się także ulubione programy słuchaczy RMF FM :
– Koncert najpiękniejszych Kolęd (Wigilia, od godziny 17:00 do 21:00), po którym Szymon Hołownia i Daniel Dyk spróbują odtworzyć wydarzenia betlejemskiej nocy („Pewnego razu w Betlejem”, od godziny 21:00 do 2:00),
– Po wielkim sukcesie 1. edycji powraca akcja „Gwiazdy pod choinkę” ( pierwszy dzień Świąt, od godziny 10:00 do 15:00). W tym roku słuchaczy RMF FM odwiedzą: Margaret, zespół Pectus i Mistrzowie Świata, siatkarze PGE Skry Bełchatów (Karol Kłos, Michał Winiarski, Andrzej Wrona i Mariusz Wlazły),
– „POPLISTA LIVE” (od godziny 20:00 do 24:00) – największe świąteczne hity zaśpiewa zespół Blue Cafe. W jednym z nich w duecie z Dominiką Gawędą wystąpi Darek Maciborek,
– „Szopka dziennikarzy RMF FM” (w drugi dzień Świąt, od godziny 10:00 do 15:00). W tym roku bohaterowie szopki podsłuchani zostali w jednej ze słynnych restauracji.
W tegorocznej edycji wystąpią między innymi:
+ Przemek Skowron – jako Adam Hofman
+ Darek Maciborek – Lech Wałęsa
+ Konrad Piasecki – Conchita Wurst
+ Marcin Jędrych – Radek Sikorski
+ Tomasz Skory – Barack Obama
+ Maja Dutkiewicz – Angela Merkel
+ Marek Balawajder – Donald Tusk
+ Blanka Baranowska – jako Elżbieta Bieńkowska
+ Robert Karpowicz – jako Janusz Korwin-Mikke
+ Małgorzata Steckiewicz – Ewa Kopacz
+ Sławek Kowalewski – Jarosław Kaczyński
+ Kamil Baleja – Sławomir Nowak
+ Daniek Dyk – Bronisław Komorowski
+ Tomasz Olbratowski – Antoni Macierewicz
+ Bogdan Zalewski – Putin
– „Londyn od Święta” – w tym roku Kamil Baleja i korespondent Bogdan Frymorgen oprowadzą słuchaczy po świątecznym Londynie i porozmawiają z mieszkającymi tam Polakami oraz ich rodzinami.
Boże Narodzenie 2014 w Faktach RMF
W Wigilię Fakty RMF FM będą gościć w klasztorze Franciszkanów w Krakowie, gdzie znajduje się jedna z największych szopek w Polsce.
W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia reporterzy RMF FM odwiedzą kilkanaście kościołów i miejsc kultu pokazując najbardziej niezwykłe szopki bożonarodzeniowe. Również w tym dniu prowadzona będzie akcja „Pochwal się prezentem” – dziennikarze będą zbierać od słuchaczy informacje o najciekawszym, najbardziej zabawnym, najbardziej praktycznym, najbardziej niesamowitym prezencie jaki dostali pod choinkę.
Równolegle na stronie www.rmf24.pl rozpocznie się wielki bożonarodzeniowy konkurs na najpiękniejszą szopkę, którą słuchacze mają w domu. Zdjęcia będzie można umieszczać na stronie za pomocą specjalnej platformy. Akcja zaczyna się 22 grudnia i potrwa do 27 grudnia 2014 roku, kiedy redakcyjne jury wybierze i nagrodzi najbardziej atrakcyjną i oryginalną szopkę.
W drugi dzień świąt Fakty RMF FM odwiedzą Koperniki koło Nysy, gdzie do dziś przetrwał stary zwyczaj rzucania w kapłana owsem oraz opowiedzą o ciekawych zwyczajach związanych z kolędowaniem w wielu regionach Polski.
Źródło: Bauer