Pełne emocji dramaty, surrealistyczne komedie i widowiskowe seriale kostiumowe to czerwcowe nowości TVP VOD. Widzowie obejrzą m.in.: „Małe kobietki”, „Annę Kareninę”, „Włoską rodzinę”, „Howards End” oraz 3. sezon serialu „Poldark – wichry losu”.
Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV
Bogatą ofertę filmową vod.tvp.pl otwiera nominowany do Oscara rosyjsko-francuski dramat „Niemiłość” (2017 r.) w reżyserii Andrieja Zwiagincewa, jednego z najpopularniejszych współczesnych reżyserów rosyjskich, który stworzył arcydzieło o świecie pozbawionym miłości. To opowieść, w której widz zobaczy świat oparty na zimnych kalkulacjach, hipokryzji i nienawiści, w konfrontacji z normami społecznymi, korporacyjnymi i religijnymi.
Obejrzymy także wielokrotnie nagradzany debiut fabularny Małgorzaty Imielskiej „Wszystko dla mojej matki” (2019 r.) o nastolatce przesiąkniętej okrucieństwem poprawczaka. Za rolę Olki, Zofia Domalik otrzymała nagrodę na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
W zupełnie inny nastrój wprowadzi widzów czarna komedia „Stan wyjątkowy” (2019 r.) ze znakomitą rolą Daniela Olbrychskiego. Dwie trumny, trzy absurdalne opowieści i groteskowy taniec, poprzez który reżyser rozprawia się z bolesną historią Chorwatów. Zachowany w tej historii dystans sprawia, że jest ona czytelna dla każdej nacji.
Na miłośników seriali czeka kolejna nowość! „Włoska rodzina” (2012 r.) to burzliwa historia bogatego rodu Rengoni, która rozpoczyna się od ujawnienia nieuczciwych decyzji syna na rzecz rodzinnej firmy. Podglądając życie rodu Rengoni, widzowie zadadzą sobie pytanie o kondycję rodziny, szczególnie w trudnych dla niej momentach.
Amatorzy mocnych wrażeń z pewnością docenią serial kryminalny „Gomorra” (2014 r.), realistycznie odsłaniający tajemnice świata kamorry – neapolitańskiej mafii kontrolującej życie mieszkańców. Wstrząsający obraz jest ekranizacją bestsellerowej książki, po której wydaniu autor zmuszony był opuścić rodzinne miasto z powodu pogróżek ze strony mafijnych bossów.
Wśród czerwcowych propozycji TVP VOD widzowie będą mogli obejrzeć także widowiskowe seriale kostiumowe, w tym najświeższą adaptację kultowej książki Louisy May Alcott o losach czterech sióstr March. „Małe Kobietki” (2017 r.) to opowieść o dojrzewaniu Jo, Beth, Amy i Meg, ale także o poszukiwaniu własnej drogi i… przemijaniu. Dziewczęta nie wstydzą się dekoltów, piją poncz, rywalizują ze sobą, przeżywają pierwsze miłości, uczą się życia po stracie ojca. W filmie wystąpiła plejada gwiazd: Emily Watson (Marmee), Michael Gambon (Pan Laurence) i Angela Lansbury (ciotka March). Krytyków zachwyciła także debiutująca Maya Hawke – córka Ethana Hawke’a i Umy Thurman.
Akcja nominowanego do prestiżowej nagrody BAFTA serialu „Howards End” (2018 r.) skupia się wokół historii wyemancypowanych, zamożnych sióstr i ich relacji z mężczyznami. W serialu wystąpiła mistrzowska obsada: Hayley Atwell, Matthew Macfadyen, Julia Ormond. To dynamiczny i nowoczesny serial dopasowany do oczekiwań współczesnego odbiorcy.
Na miłośników zrealizowanego z dużym rozmachem serialu „Poldark – wichry losu” (2019 r.) w TVP VOD czeka trzeci sezon, z kontynuacją przygód pełnego młodzieńczego uroku, szlachetnego, choć nieco nieobliczalnego Rossa Poldarka. Zaskakująca akcja, perypetie miłosne, zapierające dech w piersiach pejzaże i narracja pełna brytyjskiego humoru, to wszystko widzowie znajdą w tym serialu.
Kolejną nowością jest historyczny rosyjski melodramat „Cena Wolności” (2018 r.). Polina – młoda i wykształcona, przybrana córka księcia, staje się po jego śmierci niewolnicą we własnym domu. Musi służyć w majątku przejętym przez nowych właścicieli. Mamy tu wszystko, za co widzowie docenili ukraiński serial – „Zniewolona” – podobieństwo fabuły, dramat, krwawe sceny i wielką miłość.
Również w czerwcu w TVP VOD widzowie będą mogli bezpłatnie obejrzeć inne premierowe produkcje m.in.: rosyjski serial „Anna Karenina” (2017 r.) – adaptację kultowej powieści Tołstoja i opowiadania Wieriesajewa „Na wojnie japońskiej”, portugalską telenowelę „Ta jedyna” (2015 r.) o losach miłości Luisa Miguela i Mary – pięknej pielęgniarki, która uratowała mu życie oraz sagę telewizyjną „Siostry” (2016 r.) o historii rodziny Silani.
Źródło: Telewizja Polska