2 czerwca 2014 roku w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Roboczego ds. Wdrażania Radiofonii Cyfrowej.
Głównym tematem spotkania było przyjęcie opracowanego przez Podzespół ds. Technicznych projektu „Rekomendacji dotyczących minimalnych wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla cyfrowego odbiornika DAB+ przeznaczonego dla Polski”. Przyjęcie dokumentu poprzedziły konsultacje nad jego ostatecznym kształtem z Word DMB – międzynarodową organizacją działającą na rzecz wdrażania radiowej emisji cyfrowej na świecie. Dokument będzie przedmiotem dyskusji na najbliższym posiedzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a po jego przyjęciu przez KRRiT stanie się rekomendacją dla producentów i dystrybutorów odbiorników cyfrowych.
Ważnym tematem spotkania były także plany konsultacji w sprawie zagospodarowania dwóch multipleksów ogólnokrajowych radiofonii cyfrowej DAB+ przeznaczonych dla radiofonii niepublicznej.
W spotkaniu uczestniczyli Rafał Radłowski i Michał Połzun z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Joanna Michalska i Paweł Deoniziak z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Krzysztof Łuszczewski, Dyrektor Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia, Michał Kanownik, dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, Dorota Ostrowska z Polskich Sieci Nadawczych, Piotr Siemieniec, Dyrektor Biura Usług Radiowych i Telewizyjnych w spółce EmiTel, Jarosław Mroczkowski z Krajowej Izby Gospodarczej, Stefan Kamiński i Krzysztof Lemiech z Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Obecni byli członkowie Zespołu ze strony KRRiT.
23 maja 2014 roku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło pismo podpisane przez nadawców z Grupy RMF, Grupy Radiowej Agora, Grupy Radiowej Time oraz Eurozet w sprawie zawieszenia ich udziału w pracach Zespołu Roboczego ds. Wdrażania Radiofonii Cyfrowej oraz Podzespołu ds. Technicznych. Treść pisma została szeroko upowszechniona przez media. Krajowa Rada przyjęła pismo komercyjnych nadawców radiowych do wiadomości.
Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji