Formalne zaplecze Radia 357 tworzą trzy podmioty prawne. Jego głównym elementem jest spółka komandytowa. Jej wspólnikami są Spółdzielnia Twórców Radia 357, w skład której wchodzą członkowie zespołu redakcyjnego, oraz 357 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która jako komplementariusz zarządza bieżącą działalnością radia. Wspólnikami w spółce komandytowej, obok Spółdzielni Twórców i 357 Sp. z o.o., są również Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.
– Miniony rok udowodnił, że nasza struktura własnościowa sprawdza się w praktyce. Jej celem jest zagwarantowanie sprawnego funkcjonowania radia i jego dalszy rozwój. Ważne jest bardzo mocne uwzględnienie w niej naszego zespołu – twórców Radia 357. Stąd istotna rola spółdzielni, która desygnuje dwie osoby do zarządu radia – wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.
Codzienne funkcjonowanie radia koordynuje 5-osobowy zarząd spółki z o.o. W nowej kadencji tworzą go:
• Krystian Hanke – odpowiedzialny za kwestie komunikacji wewnętrznej
• Olga Mickiewicz – odpowiedzialna za rozwój oferty programowej, w tym podcastów
• Ewa Mieczławska – koordynująca kwestie kadrowe, a także rozwój aplikacji i strony internetowej
• Paweł Pobóg-Ruszkowski – dyrektor finansowy
• Paweł Sołtys – koordynujący kwestie marketingu, sprzedaży, techniki, komunikacji oraz rozwoju biznesowego, dodatkowo pełniący funkcję prezesa zarządu
Ewa Mieczławska będzie kontynuowała swoją pracę w drugiej kadencji, a Olga Mickiewicz dołącza do zarządu 357 Sp. z o.o po raz pierwszy. Obie reprezentują w nim Spółdzielnię Twórców.
Olga Mickiewicz zajmie się w zarządzie koordynacją rozwoju oferty programowej Radia 357 – audycji emitowanych na żywo oraz podcastów.
– To esencja tego, co robimy. Wyróżniają nas właśnie treści audio przygotowywane przez, moim zdaniem, najbardziej różnorodny radiowy zespół w Polsce. Moją rolą jest tak ułożyć ich pracę, żeby mieli warunki do tworzenia na sto procent swoich możliwości. By nas nieustannie zaskakiwali pomysłami i rozwijali swój niezwykły potencjał. Wspólnie bardzo konsekwentnie budujemy mocną ofertę audycji i podcastów, które przyciągną wymagającego słuchacza – wyjaśnia Olga Mickiewicz.
Olga Mickiewicz od 2010 roku pracowała w Polskim Radiu – początkowo w Czwórce, a od 2014 roku w Studiu Reportażu i Dokumentu. W 2016 roku była nominowana do nagrody Grand Press za reportaż „Śmieszno i straszno” oraz została laureatką międzynarodowej Ake Blomstrom Award. W 2017 roku otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wspieranie młodych talentów” w konkursie SDP, za reportaż radiowy „Bóg, Honor, Ojczyzna i ja”. Za ten reportaż otrzymała również Stypendium im. Jacka Stwory. Przez dwa lata reprezentowała Polskę w Komisji Dokumentalistów przy Europejskiej Unii Nadawców. W lutym 2021 roku dołączyła do zespołu Radia 357.
W zarządzie Olga Mickiewicz zastąpi Katarzynę Pruchnicką, która koordynowała kwestie programowe od startu radia w styczniu 2021 roku.
– Praca w zarządzie to ogromna frajda, ale też niewyobrażalny ogrom obowiązków. Szczególnie na początku, gdy wszystko trzeba zbudować od nowa. To był intensywny rok. Jestem bardzo dumna z tego, co udało się w tym czasie stworzyć. Zbudowaliśmy zróżnicowaną i ambitną ofertę programową. Uznałam, że to dobry moment, by przekazać ten obszar kolejnej osobie. I niezwykle cieszę się, że to właśnie Olga. Zajmie się nim świetnie. A sama z największą radością wrócę do najbliższej mi pracy dziennikarskiej. Będzie mniej narad i telekonferencji, a za to więcej moich audycji na antenie. Stęskniłam się za nimi, wiem, że słuchacze trochę też – mówi Katarzyna Pruchnicka.
Oprócz znanej już słuchaczom audycji “Bistro”, która wróciła po przerwie Katarzyna Pruchnicka przygotowuje także antenową nowość zatytułowaną “Polska na kozetce”.
– Wspólnie z Dorotą Mintą bierzemy na warsztat temat psychologii i psychoterapii w ich bardzo praktycznym wymiarze. Wcześniej pandemia, teraz wojna sprawiły, że coraz więcej osób potrzebuje wsparcia psychologicznego. Chcemy im pomóc – wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka.
Źródło: Radio 357