„Pytania na śniadanie” w nowej odsłonie na jesień 2015 (grafika)

Uroczystym przecięciem wstęgi przez prezesa TVP, Janusza Daszczyńskiego, i Dyrektora TVP2, Jerzego Kapuścińskiego, w obecności zespołu redakcji programu oraz zaproszonych dziennikarzy otwarto odnowione studio dwójkowego „Pytania na śniadanie”. Nowa odsłona programu śniadaniowego Telewizji Polskiej uświetniła 45. urodziny TVP2.

W 1970 roku rozwiązano zespół „The Beatles” i w tę pustkę weszła „Dwójka”. Mam nadzieję, że będą Państwo zadowoleni z tego studia. Gratuluję widzom i sobie, zapraszam do TVP2 na „Pytanie na Śniadanie”. Zespół jest zwarty i gotowy – powiedział prezes TVP, Janusz Daszczyński. Wyraził też nadzieję, że studio będzie wykorzystywane dla innych programów Dwójki. Z otwarcia nowego sezonu „PnŚ” zadowolony był także Dyrektor TVP2, Jerzy Kapuściński – Mam nadzieję, że ten prezent na 45. urodziny naszej anteny będzie się widzom podobał – dodał. Poranny program Dwójki budzi widzów nieprzerwanie od 2002 roku.

Od października, przez sześć dni w tygodniu od 8:00 do 11:00 program w nowy studiu poprowadzą: Anna Popek i Michał Olszański, Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Monika Zamachowska i Łukasz Nowicki oraz debiutująca w programie Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny.

tvp2hdpytanienasniadanie2015

W programie nie zabraknie znanych i lubianych cykli: „Pytanie o drugie śniadanie”, „Odchudzanie na śniadanie” – cykl Konrada Gacy i PnŚ, „Klub 50 plus, zawsze w formie”, „Rozmowa z Alicją”, „Czubaszek na śniadanie” – cykl Marii Czubaszek i Alicji Resich-Modlińskiej, „Oswajanie starości” – cykl Jolanty Kwaśniewskiej, „Mój pierwszy raz” – cykl Mikołaja Roznerskiego, „Modny Świat według Basi”, „Czerwony Dywan”.

Niezwykle ważnym elementem porannego programu będzie kuchnia „Pytania na śniadanie”, która każdego dnia zaprezentuje kulinarne inspiracje wybitnych kucharzy. Będzie także odkrywać nowe kulinarne talenty. Przygotuje rodzinne gotowanie wspólnie z widzami, wykorzysta przepisy widzów, pomysły na wspólne posiłki. Będzie sięgać do kuchni regionalnej i eksperymentalnej. Nie zabraknie oczywiście kuchni fit Jurka Sobieniaka, guru od smacznych i zdrowych potraw. Prawdziwą atrakcją będzie też kuchnia, w której przystojni kucharze przyrządzą specjały tylko dla kobiet. PnŚ pokaże też ABC wypieków – na słodko i na słono. W Pytaniu zagości również kuchnia światowa w wykonaniu gwiazd i obcokrajowców.

Wkrótce widzowie poznają nowych prezenterów pogody, którzy zostali wyłonieni z grona ponad 2000 osób, jakie zgłosiły się na casting. Widzowie głosami i opiniami na FB, zdecydują, którzy z nich zostaną z „Pytaniem na śniadanie”.

Nowe jest także studio „Pytania na śniadanie”. Jego koncepcję opracowali architekci Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa oraz scenograf Boris Kudlička z pracowni architektonicznej WWAA, zaprojektowali nową scenografię. – Zgodnie z naszym zamysłem nowe studio telewizyjne ma stać się naturalnym przedłużeniem domowej przestrzeni widzów programu „Pytanie na śniadanie”. Poranny program telewizyjny z racji na czas emisji, jak i zakres podejmowanych tematów sprzyja tworzeniu intymnej więzi pomiędzy widzem, a przekazywaną treścią. Domowy odbiornik telewizyjny potraktowaliśmy jako okno umożliwiające wgląd w świat historii, zagadnień i pomysłów poruszanych przez gości zapraszanych do programu. To dlatego ważnym elementem procesu projektowego pozostawała dla nas praca nad atmosferą – zależało nam na osiągnięciu wrażenia swojskości i codzienności, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego wyrazu studia. Za punkt wyjścia obraliśmy dziedzictwo polskiego wzornictwa przemysłowego lat 70-tych ubiegłego wieku oraz powszechnie stosowane wtedy rozwiązania i materiały takie jak drewno, szkło, czy sklejka. Ażurowość i modułowość scenografii, a także wydzielenie jasnych funkcjonalnych stref w obrębie studia ma sprzyjać tworzeniu, być może nieuświadomionego wrażenia, że oglądając poranne wydanie „Pytania na śniadanie” zapraszamy gości do naszego salonu, werandy, czy kuchni – mówi Natalia Paszkowska.

„Pytania na śniadanie” zmieniło również oprawę graficzną. Jest nowe logo, nowa kolorystyka oraz czołówka programu. W tym zakresie PnŚ współpracowało z wielokrotnie nagradzanym studiem Platige Image. – Odświeżyliśmy wizerunek „Pytania na śniadanie”. Naszym celem było stworzenie optymistycznej, słonecznej oprawy, która miałaby uprzyjemniać nawet pochmurne, jesienne poranki i zachęcać do włączenia telewizji. Kolorystyka i rytmiczna kompozycja logo nawiązuje do faz wschodzącego słońca. Jednocześnie mamy w nim, obecny także w poprzednim logu, symbol dymka, konwersacji. Pojawiają się także skojarzenia z rozkładanymi talerzami lub soczystymi owocami. Moduł logo stanowi też podstawę oprawy. Dzięki rozciągnięciu i diagonalnym kompozycjom dynamizuje animacje. W oprawie zastosowaliśmy również proste liternictwo – elegancki font „Lato” Łukasza Dziedzica, który jest także używany w oprawie Dwójki – mówi Mateusz Goll, art director w Platige Image.

Muzykę specjalnie dla PnŚ skomponował Łukasz Sztaba.

Wszystkie elementy projektu, opracowane z niezwykłą starannością o każdy szczegół, wzajemnie się uzupełniają, tworząc harmonijną całość.

Do grona partnerów programu dołączyła także firma IKEA, która pomogła urządzić i wyposażyć studio. – Cenimy możliwość udziału w ciekawych projektach, dlatego cieszymy się ze współpracy z Telewizją Polską. Urządzenie nowego studia programu „Pytanie na śniadanie” było dla nas inspirującym wyzwaniem. Meble i dekoracje IKEA wykorzystane w aranżacji studia łączą w sobie dobry design, prostotę i funkcjonalność. Wszystko po to, aby jak najbardziej odpowiedzieć na potrzeby porannego programu telewizyjnego – mówi Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR w IKEA.

Mam nadzieję, że nowe studio PnŚ będzie dla naszych widzów przyjaznym miejscem spotkań z przyjaciółmi, nietuzinkowymi, ciekawymi ludźmi. Jestem przekonana, że z nami każdy dzień będzie udany. Mamy fantastycznych prowadzących i świetną ekipę realizującą program. Zostańcie z nami i oglądajcie PnŚ od poniedziałku do soboty! – mówi Bernadetta Bieszczanin, szefowa „Pytania na śniadanie”.

Już wkrótce uruchomiony zostanie nowy portal PnŚ, który oprócz bogactwa treści wyróżnia uproszczona do minimum, intuicyjna nawigacja. Nazwy działów: moda, uroda, gwiazdy, kuchnia mówią same za siebie. Precyzyjna wyszukiwarka pozwoli użytkownikowi odnaleźć interesujące go tematy, a kalendarium wydań archiwalnych korzystać z zasobów portalu w bardziej tradycyjny sposób.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *