Serial „Sołtysi” w Super Polsat

Są naturalni, szczerzy i kochają ludzi – z wzajemnością. Nie brak wśród nich artystycznych dusz, utalentowanych samouków i zapalonych społeczników. Mimo wielu różnic, od wieku czy sytuacji rodzinnej po zawód, bohaterów nowego serialu dokumentalnego Super Polsat „Sołtysi” łączy ta sama misja. Bycie sołtysem to bowiem ich powołanie, które realizują z pasją i fantazją, o czym będzie można się przekonać już od 24 października w każdy wtorek o godz. 21:00, oglądając serial „Sołtysi” na antenie Super Polsat.

Sprawdź godziny emisji serialu „Sołtysi” w PROGRAMIE TV

Tytułowi bohaterowie to siedmioro charyzmatycznych sołtysów z różnych stron Polski. To liderzy lokalnych społeczności, którzy oprócz zmysłu organizatorskiego, mają też dużo cierpliwości – potrafią słuchać, rozmawiać i dogadywać się z innymi, ale też zarządzać i osiągać wytyczone cele.

W każdym odcinku odwiedzimy kilku z nich, przyjrzymy się z bliska ich codzienności, zobaczymy jak godzą obowiązki sołtysa z pracą i życiem rodzinnym i przekonamy się, jak integrują swoją społeczność. Poznamy też inwestycje i inicjatywy, które podejmują, by mieszkańcom żyło się lepiej i problemy, z jakimi się mierzą.

Sprawdź ofertę kanału Super Polsat w PROGRAMIE TV

Wśród bohaterów serialu jest wiele barwnych postaci i wyrazistych osobowości. Łukasz Zdyb z Sokołowic jest przedsiębiorcą i wschodzącą gwiazdą disco polo. Małgorzata Grabowska, sołtyska Zielątkowa, która na co dzień zajmuje się artystyczną pracą w drewnie, to wulkan energii, dusza towarzystwa i ognisty temperament. Janusz Wojewódzki, z zamiłowania stolarz a z powołania społecznik, mówi o sobie, że jest jedną z członkiń prężnego Koła Gospodyń Wiejskich, które wiedzie prym w Sikorach. Krzysztof Michalak z Kowalewic prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne i dba by mieszkańcy jego sołectwa nie znali nudy, organizując znane w całym powiecie imprezy okolicznościowe. Tomasz Ryszczuk, jak przystało na lidera niezwykle kreatywnej społeczności Gębarzewa, jest człowiekiem wielu talentów – od kulinarnego po artystyczny i wokalny. Emil Rońda z Henrykowa, urodzony społecznik, który po raz pierwszy został sołtysem w wieku 21 lat, funkcję tę i liczne pozazawodowe aktywności stara się łączyć z pracą kelnera, a Maciej Szwajnos z Chochołowa to młody rolnik i dumny włodarz wioski z zabudową wpisaną na listę zabytków UNESCO.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *