Premierowy, nagradzany serial, przebudowana ramówka i dużo kina – tak wygląda propozycja Stopklatki TV na jesień 2015.
We wrześniu na widzów bezpłatnego kanału filmowego czeka nowa ramówka, z większą liczbą stałych pasm.
Czwartkowe wieczory to w Stopklatce TV seriale. Jesienią będzie tu rządził bohater „Luthera” – genialny, ale nieprzewidywalny detektyw z londyńskiego wydziału najpoważniejszych przestępstw. Kolejne sprawy stają się dla niego źródłem obsesji. Kiedy więc natrafia na przestępczy intelekt równy co najmniej jego śledczym zdolnościom, rozpoczyna bardzo niebezpieczną grę. Idris Elba za swoją rolę zdobył Złoty Glob oraz kilka nominacji do Emmy, a partneruje mu równie magnetyczna Ruth Wilson, znana choćby z głównej roli w obwołanym arcydziełem serialu „The Affair”. Stopklatka TV jako pierwsza stacja w Polsce pokaże wszystkie sezony „Luthera”. Od 10 września po dwa odcinki serialu w każdy czwartek od godziny 20:00.
Koneserzy powinni włączyć Stopklatkę TV również w każdą środę około północy: zawsze znajdą tam nagradzane filmy, wybitne aktorskie kreacje i największych artystów kina. We wrześniu zobaczymy choćby Oscarowych zwycięzców: „W stronę morza” (środa, 2 września, godzina 23:50) z Javierem Bardemem i „Hej, skarbie!” (środa, 23 września, godzina 22:45), a także australijski kryminał „Królestwo zwierząt” (czwartek, 1 października, godzina 00:05) i oryginalny animowany dokument „Walc z Baszirem” (środa, 9 września, godzina 23:55). A skoro o dokumencie mowa, swoje stałe miejsce w Stopklatce TV mają też kontrowersyjne i nagradzane filmy tego gatunku – na początek prowokacyjne „Jak zarobić na dilerce?” (piątek, 4 września, godzina 20:00).
Stopklatka TV przygotowała także coś dla dzieci. Od poniedziałku do piątku o godzinie 6:40 zaczyna się godzina animacji, ale młodsi widzowie powinni także zwrócić uwagę na niedzielne popołudnie: godzina 14:35 to pora na kino familijne. We wrześniu będzie tu można zobaczyć między innymi „Lato Muminków”, „Asterixa i Wikingów” oraz „Prawdziwą historię kota w butach”.
W soboty o godzinie 13:50 kanał zaprasza na seriale przygodowe, które zaprowadzą widzów na przykład do amazońskiej dżungli w opartej na powieści Conana Doyle’a produkcji „Zaginiony świat”.
W weekendy o godzinie 19:50 stacja zaprasza też na premierowe odcinki swoich dwóch programów: w soboty zobaczymy „Bilet do kina”, czyli omówienie premier kinowych, a w niedziele – „100 kultowych filmów”, wciągające historie o tytułach, które weszły już do kanonu popkultury.
Filmowy wieczór przez cały tydzień zaczyna się w Stopklatce TV równo o godzinie 20:00. Poniedziałki to cykl z kinem historycznym, powstający we współpracy z magazynem „Gazety Wyborczej” – „Ale Historia”. We wtorki Stopklatka TV proponuje komedie, w środy – kino akcji, a w piątkowe późne wieczory – horrory. Soboty i niedziele to z kolei filmowe przeboje z udziałem największych gwiazd światowego kina.
We wrześniu zobaczymy w Stopklatce TV takie hity jak „Szyfry wojny” (sobota, 12 września, godzina 20:00) z Nicolasem Cagem, czyli fascynujący, ale mało znany epizod wojny na Pacyfiku albo „O jeden most za daleko” (poniedziałek, 21 września, godzina 20:00) – obraz operacji Market Garden z Genem Hackmanem w roli generała Sosabowskiego. Wojna pojawia się również w „Bardzo długich zaręczynach” (poniedziałek, 28 września, godzina 20:00) z Audrey Tautou, ale to przede wszystkim piękna historia miłosna. Miłośnicy thrillerów i filmów szpiegowskich docenią „Syrianę” (poniedziałek, 7 września, godzina 20:00), wciągającą intrygę o kulisach konfliktu na Bliskim Wschodzie. George Clooney, jedna z gwiazd tego filmu, pojawi się także w sensacyjnym „Amerykaninie”. Keirę Knightley i Mickey Rourke’a zobaczymy z kolei w komedii akcji „Domino” (niedziela, 6 września, godzina 20:00), opartej na autentycznej, choć nieprawdopodobnej historii modelki, która z nudów postanawia zostać łowcą nagród. Jesienią Stopklatka TV zaprasza też na mocne westerny z Clintem Eastwoodem – już we wrześniu będzie go można zobaczyć w klasycznym „Powiesić go wysoko” (poniedziałek, 14 września, godzina 22:10) z 1968 roku.
Źródło: Stopklatka